Dom „Optymalny Mini”

Projekt “Optymalny Mini” ma prostą, zwartą geometrycznie bryłę, przykrytą dachem kopertowym, pokrytym blachą modułową. Garaż na 2 samochody, wbudowany jest w budynek, kryty dachem dwuspadowym. Od strony garażu dom łączy się z sąsiednim budynkiem, który stanowi jego lustrzane odbicie. Między ścianami na styku budynków znajduje się dylatacja. Konstrukcja ścian budynku jest niezależna, nie jest powiązana z sąsiadem.
Wnętrze domu na parterze stanowi połączenie dużej otwartej przestrzeni (kuchnia z salonem) oraz oddzielnych pomieszczeń – gabinet, wc, i garderoba z kotłownią. Zależnie od potrzeb właściciela – przestrzeń może zostać dodatkowo podzielona lub otworzona.
Na piętrze budynku zostały wydzielone 3 sypialnie, łazienka i garderoba. 

Nad piętrem znajduje się poddasze nieużytkowe, z którego szklanym wyłazem można się dostać na dach.
Dobór materiałów elewacyjnych podkreśla prostą geometrię jego poszczególnych części. Główna bryła budynku jest otynkowana, w kolorze białym lub jasnoszarym. Miejscowo wyodrębniono charakterystyczne punkty budynku, kolorem, oraz panelami drewnopodobnymi klejonymi do izolacji. Wejście do domu jest zadaszone, dach oparto na słupie, tworząc ganek wejściowy. Poziom parteru jest wyniesiony, do budynku wchodzi się po stopniach.

Dom charakteryzuje się oknami narożnymi, które pozwalają na optymalne doświetlenie pomieszczeń. Okna umożliwiają integrację z otaczającym dom ogrodem. 
Od frontu ogrodzenie ażurowe (sztachety) na słupkach o wysokości 1,6m murowanych z bloczków modułowych od strony projektowanej ulicy w linii rozgraniczającej – bez podmurówki .
Ogrodzenia boczne, tylne i wewnętrzne posesji z przęseł panelowych systemowych w kolorze grafitowym bez podmurówki.

Całkowita powierzchnia domu: 156,4 mkw

Całkowita powierzchnia działki: 1000 mkw

Recent Apartment

    Schedule a Visit